hakkimizda

Yamu Design markası 2017 yılında Nilgün Karabuda Boyacıgil ve Aslı İrem Boyacıgil tarafından kuruldu. Seramik sanatçısı Nilgün Karabuda Boyacıgil 25 yılını verdiği seramik sanatında çok sayıda kişisel ve karma sergide yer aldı. Aslı İrem Boyacıgil’in kurumsal hayattan ayrılıp sevdiği işi yapma kararı ise anne ve kızı Yamu Design ortak girişiminde birleştiren etken oldu.

Ev dekorasyon objeleri üzerine kurulan markanın şu an için iki kolu bulunuyor; Yamu Exclusive ve Yamu Accessories. Dekorasyon kısmının yanı sıra Yamu Sanat Atölyesi’nde hem yetişkin hem de çocuklar için seramik, resim ve takı tasarımı dersleri de verilmektedir. Yamu Accessories tasarım ev aksesuarlarını size sunarken, Yamu Exclusive ise tamamen elde üretilmiş seramik parçaları antika parçalarla buluşturarak sadece size özel bir masa veya banyonuza özel bir tasarımla tamamen el yapımı bir seramik lavabo, kimi zaman el yapımı bir abajur, kimi zaman ise havuzunuzu, merdivenlerinizi veya evinizi süsleyecek el yapımı seramik karolar veya panolar gibi kullanım amaçlı sanatsal parçalar üretmektedir.

Anne – kızın amacı dekorasyona yeni ve sanatsal bir bakış açısı getirmek; eskiyi, moderni, sanatı ve zanaatı bir araya getirerek hazır markaları tercih etmeyen ve rafine zevkleri olan kişilerin en özel ve değerli mekanları olan evleri için kişiye özel, değerli ve orijinal parçalar yaratmak.